BMW K1600 GTL rok prod. 2014

PRZEDPŁATA NIE JEST WYMAGANA – Zapłać przy odbiorze

BMW K1600GTL to wygodny motocykl turystyczny przeznaczony dla 2 osób, zapewniający komfortową podróż. Wyróżnia go system multimedialny, podgrzewane kanapy i ochrona przed wiatrem.

3 kufry z centralnym zamkiem pozwalają spakować się na podróż nawet 8000 km. 

More details

Wymaga potwierdzenia dostępności

490,00 zł brutto

Informacje

Steve Jobs zgubił teczkę w fabryce BMW wielką teczkę!
GTL to motocyklowy Mount Everest wygody.


Poziom technologiczny motocykla jak i stopień  informatyzacji zachwyca, dzięki ogromnej funkcjonalności oraz wniesieniu jednośladu na niedostępny dotąd poziom konfigurowalności pod preferencje jeźdźca i warunki, w których się poruszamy.

To, co oferuje najnowszy GTL, a właściwie funkcjonalności, jakie zafundowali nam mechanicy wraz z programistami mogą przyprawić o zawrót głowy. To prawdziwy iPad na kołach. Poniżej skupimy się  na najbardziej odczuwalnych i istotnych funkcjach, które realnie pomagają kierowcy i pasażerowi:

1) Tryby pracy zawieszenia, silnika i ABS-u.
Przełącznik z prawej strony kierownicy pozwala ustawić:
RAIN – silnik najłagodniej reaguje na ruch manetką gazu (E-Gas), ABS wkracza wcześnie, zaś zawieszenie wspomaga złagodzone oddawanie mocy
ROAD – silnik normalnie reaguje na manetkę gazu, zaś ABS uruchamia się później , niż RAIN, pozwalając na nieco większą siłę hamowania. 
DYNA – cała trójka  – gaz, hamulce i zawieszenie pracują z największą precyzją i reagują natychmiast na każde polecenie kierowcy. 

2) Tempomat z przyspieszaniem i zwalnianiem automatycznie
Umożliwia zachowanie bieżącej prędkości oraz hamowanie i przyspieszanie przyciskiem z lewej strony kierownicy. Dezaktywacja następuje wraz z dotknięciem manetki gazu lub hamulca.

3) System ESA II z zawieszeniem Semiactive Dynamic regulujący elektronicznie napięcie wstępne sprężyny oraz siłę tłumienia dobicia i odbicia, możliwe tryby to:
SOFT – komfortowa amortyzacja

NORMAL – normalna amortyzacja
HARD – sportowa amortyzacja
i ponadto:

Symbol jednego kasku  – jazda SOLO
Symbol jednego kasku i bagażu – jazda SOLO i BAGAŻ
Symbol dwóch kasków  – jazda z pasażerem lub z pasażerem i bagażem

4) Kontrola ciśnienia w oponach RDC
Elektroniczny wyświetlacz na bieżąco prezentuje wartości ciśnienia w przedniej i tylnej oponie. Zalecane to 2.5 / 2/9 atm.

5) Adaptacyjny reflektor LED o podwyższonej trwałości
Przy włączonym trybie oświetlenia adaptacyjnego (przycisk w lewym przełączniku zespolonym), motocykl sam dobierze światła między reflektorem do jazdy dziennej i tzw. krótkimi. Elektronice decyzję pomaga podjąć czujnik zmierzchu, który motocykl ma na wyposażeniu.

6) Centralny zamek
Zamykamy nim i otwieramy łącznie aż 5 schowków - 3 kufry pełnowymiarowe oraz 2 schowki na portfel czy okulary.

7) Zintegrowany alarm BMW – D.W.A.
Wystarczy wyjąć kluczyk, aby samoczynnie uzbroił się po 30 sekundach.

8) Nawigacja BMW Motorrad z Bluetooth i rozpoznawaniem pasów, ładująca się wprost z motocykla, bez potrzeby zastosowania kabla. Nawigacja posiada wiele trybów, najistotniejsze z nich to Jedź do – klasyczne prowadzenie do punktu, znalezienie najbliższej stacji, sklepu czy bankomatu a także kompas. Bardzo przydatna może okazać się funkcja Mój motocykl, która na podzielonym na 16 części ekranie  prezentuje najważniejsze dane, przy czym po zabraniu nawigacji z motocykla, możemy dane te odczytać w domu m.in. ile zostało nam paliwa. Zatem tradycyjne sprawdzenie stanu paliwa przez zaglądanie do baku przez korek lub spoglądanie na wskaźnik paliwa można zaliczyć do przeszłości, od teraz możemy zejść z motocykla, wyłączyć stacyjkę, zamknąć bramę, po czym wygodnie usiąść przy kominku z nawigacją w ręku i analizując dane z ostatniej podróży poprzez funkcję Mój motocykl sprawdzić przy okazji ile zostało paliwa w motocyklu stojącym w garażu. Ponadto Mój motocykl dostarczy następujące informacje:
Ciśnienie w przedniej oponie
Ciśnienie w tylnej oponie
Temperatura silnika
Stan licznika w km
Ostatnia podróż TRIP1
Ostatnia podróż TRIP2
Ostatnia podróż TRIP AUTO (jeśli nie zerowaliśmy 1 ani 2, AUTO zerowany jest samoczynnie)
Aktualna temperatura otoczenia
Napięcie ładowania
Zużycie paliwa w 3 trybach
Średnia prędkość
Pozostały zasięg na paliwie
Maks. prędkość ostatniej podróży
Kierunek w stopniach

10) Wyświetlacz biegów z sugestią zmiany biegu na wyższy
Po osiągnięciu obrotów odpowiednich dla zmiany biegu na wyższy motocykl poinformuje nas o zaleceniu zmiany biegu na wyższy symbolem pionowej strzałki skierowanej w górę na wyświetlaczu LCD.

11) Ostrzeżenie o niskiej temperaturze nawierzchni
Symbol kryształu lodu wyświetlany jest, gdy temperatura otoczenia spadnie do 3C.

12) 5-stopniowe podgrzewanie manetek z elektronicznym wskazaniem siły grzania. W dotychczasowych modelach stopień podgrzewania zobrazowany był na samym przycisku poprzez widoczność 1 lub 2 kropek, w zależności od włączonego stopnia nagrzewania. W nowym modelu wskazanie siły grzania prezentowane jest na ekranie TFT w postaci odpowiedniej ikony rosnącej od 1 do 5-ciu "kresek". Podgrzewanie kanapy kierowcy oraz pasażera sterowane osobno przez kierowcę i osobno przez pasażera.

13) System zwany powszechnie Ride-by-wire, w BMW mianowany E-Gas to brak zastosowania linki w prawej manetce. Porozumienie między rolgazem a przepustnicami odbywa się w całości elektronicznie, co skutkuje np. tym, że manetka nie będzie pracować coraz ciężej z powodu zużywającej się linki, ale przede wszystkim pozwala oprogramowaniu zarządzać reakcją motocykla na gaz (patrz punkt 1).

14) Mokre sprzęgło antyhoppingowe
Nagłe odjęcie gazu nie zablokuje tylnego koła, dzięki systemowi antyhoppingowemu. 

15) Elektroniczny immobilizer EWS

Dodatkowa blokada przed kradzieżą. 

16) Wskazanie bieżącego napięcia w V ładowania akumulatora na elektronicznym wyświetlaczu
Ułatwia diagnozę ewentualnych nieprawidłowości / słabego ładowania. 

17) Sterowanie podstawowymi komendami nawigacji z kierownicy, w ramach lewego przełącznika zespolonego
Aby przybliżyć / oddalić mapę, przejść do kompasu czy statystyk motocykla nie trzeba odrywać ręki od kierownicy. 

18) Szyba z regulacją elektryczną

Możliwość ustawienia położenia przedniej szyby Touratech – podwyższonej w stosunku do seryjnej

19) Regulowana lampa przednia BMW ADAPTIVE XENON

Regulacja zasięgu świateł, co może być powiązane z obciążeniem motocykla w granicach maksymalnej dopuszczalnej masy całkowitej.

Opinie

Napisz opinię

BMW K1600 GTL rok prod. 2014

BMW K1600 GTL rok prod. 2014

BMW K1600GTL to wygodny motocykl turystyczny przeznaczony dla 2 osób, zapewniający komfortową podróż. Wyróżnia go system multimedialny, podgrzewane kanapy i ochrona przed wiatrem.

3 kufry z centralnym zamkiem pozwalają spakować się na podróż nawet 8000 km. 

12 innych produktów w tej samej kategorii: